Náš příběh

ZÁMECKÝ SPOLEK KRÁSNÝ DVŮR

V roce 2016 se sešli tři přátelé činní v památkové péči a shodli se na tom, že je třeba založit platformu, která umožní Státnímu zámku Krásný Dvůr realizovat drobné projekty na podporu, ochranu a obnovu zámku a akce pro veřejnost bez složitých administrativních procesů spojených s chodem státní instituce.

Vznikl tak Zámecký spolek Krásný Dvůr, z. s., jehož hlavním cílem je pozitivní prezentace zámku a unikátního krajinářského parku v Krásném Dvoře, a to jak v ČR, tak i v zahraničí, získávání všemožných prostředků na ochranu a obnovu této národní kulturní památky, přírodní památky a evropsky významné lokality Natura 2000 a rozvoj  kulturního a společenského dění v celém zámeckém areálu .

Vzdělávací programy
Zážitkové hry
Kulturní akce
Moderní umění

Čemu se ve spolku nejčastěji věnujeme?

Ve spolupráci se Státním zámkem Krásný Dvůr pořádáme různé kulturní, společenské či sportovní akce (např. Krásnodvorské výtvarné dny či Jablečný den), podílíme se na tvorbě zážitkových her odehrávajících se v parku (např. rodinná hra O truhlici moudrosti či večerní program Par force de chien) či vytváříme doprovodný program pro rodiny s dětmi při velkých společenských akcích na zámku (Ze života hmyzu, Stolování pana hraběte ...).

Podporujeme současné umělce financováním a organizačním zajištěním venkovních výstav jejich tvorby (viz třeba projekty Kryštof Kintera na Krásném Dvoře, Setkání na Krásném Dvoře či projekt Posaďte se, prosím!)

Podílíme se na rozvoji regionu realizací drobných projektů ve spolupráci s místními samosprávami (např. Festival regionů, Jak si užít Podbořansko?) i realizací větších přeshraničních projektů, kde spolupracujeme např. se saskými zámky Wolkenstein, Augustusburg či Lichtenwalde nebo např. s dobrovolníky z britské ogranizace The Friends of Czech Heritage.

A v neposlední řadě nabízíme různé vzdělávací programy, přednášky, semináře či workshopy pro děti i  dospělé, v rámci školní výuky i mimo ni, pro pracovně činné i pro seniory (např. Krásnodvorské výpravy za poznáním).

ZÁMECKÝ SPOLEK KRÁSNÝ DVŮR, Z. S.
Založen v roce 2016
Vytvořeno službou Webnode